kadri@buduaar.ee

Pizzarestoranid ja muud toitlustusasutused pakuvad oma klientidele vajadusel võimalust toit koju kätte toimetada. Mõelda vaid kui mõnus- ise istud diivanil teleka ees, valid ainult numbri ja varsti ongi soe isuäratav pizza sinu ukse taga. Mis on toidu koju tellimise head ja halvad küljed?

Toidu koju tellimise plussid

- Kui oled haige või liikumispuudega ning ei saa välja minna on toidu koju tellimine ideaalne lahendus.

- Mõnikord avastad, et külmik on tühi ning süüa pole. Aga sul on väikesed lapsed, keda hetkel ei saa üksi jätta ning toidu koju tellimine on igati sobiv lahendus.

- Ka tööga võib olla nii kiire, et välja sööma minna pole aega, siis on toidu kohale tellimine ainus viis midagi makku saada.

Toidu koju tellimise miinused

- Kohaletoomine maksab ning selle raha eest saaksid restoranis süüs ehk tellida juurde rikkaliku magustoidu. Pizza Americanas on kohaletoomine näiteks 50 krooni. New York pizzas ja Pappa Pizzas 60 krooni.

- On oht muutuda liiga mugavaks ning harjuda sellega ära. Paljud arvutiga kodus töötavad inimesed on harjunud toidu koju toomisega nii ära, et nad ei leiagi enam põhjust toast välja minna. Ehk siis ainult pizza karpe prügikasti viima kui need toanurka juba paraja virna on moodustanud.

- Enamasti pole koju tellitav toit just kuigi tervislik ja pidev kiirtoidu söömine ei mõju tervisele hästi.

Kust saab toitu koju tellida?

Seda võimalust pakuvad näiteks Pappa Pizza (Tallinnas, helistage Pizzataksosse 6 567 567) , Beijing Hiina kiirtoit Tartus (+372 733 9673, info@beijing.ee) , Pizza Americana (644 88 37)

Toidu koju tellimine on imelihtne. Selleks ei pea isegi telefonitoru tõstma, sest näiteks New York pizza ja Pappa Pizza on pizzade koju tellimiseks teinud ka kodulehe http://www.pizzatakso.ee/ , kus pisab vaid vajalike andmete sisse trükkimisest ja pizza ongi varsti ukse taga. Kajuks ei saa neilt tellida sööki koju Lasnamäe elanikud.

Toidu koju tellimise võimalust kiidab ka kaksikute ema Linda (39) â