BRUKSISM - öine probleem, mis võib ka sind ohustada
pilt: Shutterstock

Öösiti hammaste krigistamine ehk bruksism ei ole sugugi vaid vanemate inimeste probleem. Paraku võib seda ette tulla kõigil ning hammaste seisukohast on see äärmiselt kahjulik tegevus põhjustades mõrasid ja pikas perspektiivis isegi hammaste lagunemist.

Miks on hammaste krigistamine halb ehk siis teisisõnu, mis juhtub, kui sa seda öösiti teed? Vastus on lihtne! Nimelt teeb see hambad väga tundlikuks ning võib pikema ajaperioodi jooksul hammastesse ka mõrasid ja isegi auke tekitada. Lisaks võib hammaste krigistamine ka plomme lõhkuda.

Üks üllatav põhjus, miks sa iseendalegi teadmata keset ööd hambaid krigistad, on seotud sinu igapäevase eluviisiga. Nimelt võivad ka näiteks stress ja ärevus kaasa tuua selle, et öösel kui sa magad, krigistad sa teatud hetkedel ka hambaid. Sellisel juhul on ainsaks lahenduseks stressiallikani jõudmine ja selle eemaldamine, mis pole sugugi lihtne.

Stress ja ärevus teevad inimese organismile palju kahju ning hammaste krigistamine on üheks neist. Liigne muretsemine tekitab pingeid lõualuusse ja see omakorda toob kaasa hammaste krigistamise.

Allikas: webmed