5 MÄRKI, ET sa oled teistest targem
pilt: Shutterstock

Võimalik, et oled tabanud end mõnikord mõtlemast, et teised ei ole sugugi nii taibukad kui sina. Paberkandja Psychology Today toob välja viis omadust, mis määravad väidetavalt ära selle, kas sa oled teistest targem või mitte. Mõned neist punktidest on ehk iseenesestmõistetavad, kuid kõik kindlasti mitte  tegemist on uuringute tulemusena välja selgitatud asjaoludega.

Niisiis, viis omadust, mis näitavad, et suure tõenäosusega oled sa teistest tõepoolest targem:

1. Oled vasakukäeline

Arvatakse, et vasakukäelised inimesed on vaimsel tasandil teistest paindlikumad ning et nad suudavad tõhusamalt "karbist välja poole" mõelda. Nad näevad lahendusi seal, kus teised ei märka midagi.

2. Olid rinnalaps

Brasiilias 6000 inimese seas läbi viidud uuringu tulemusena selgus, et need lapsed, keda toideti vähemalt esimesed kuus elukuud rinnaga, olid elus edukamad. Nad jõudsid elus kaugemale, olid intelligentsemad ning oskasid teha otsuseid, mis neid elus edasi viisid.

3. Sul on hea enesekontroll

Uuringud kinnitavad, et inimesed, kes suudavad oma emotsioone talitseda, on vaimselt arenenumad ning ka targemad. Nad oskavad olukordi paremini analüüsida ning näha suurt pilti.

4. Oled pere vanim laps

Uuringud kinnitavad, et esimene laps saab vanematelt rohkem tähelepanu ning teda õpetatakse rohkem. Kui perre sünnib aga noorem õde või vend, siis võtab esiklaps tema õpetamise enda peale ning sellest lähtuvalt õpib ta kiiremini iseseisvust, kohusetunnet ning vastutust. See omakorda arendab mõtteviisi.

5. Räägid iseendaga

Kui sa räägid üksi olles iseendaga, siis ei tähenda see sugugi, et sa hull oled. Otse vastupidi  uuringud kinnitavad, et see on märk kõrgemast intelligentsist.