3 PÕHJUST, MIKS inimesed öösiti hambaid krigistavad
pilt: Shutterstock

Öösiti hammaste krigistamine ehk bruksism ei ole sugugi vaid vanemate inimeste probleem. Paraku võib seda ette tulla kõigil ning hammaste seisukohast on see äärmiselt kahjulik tegevus põhjustades mõrasid ja pikas perspektiivis isegi hammaste lagunemist.

Kuid millest selline nähtus nagu hammaste krigistamine keset ööd üldse tuleneb? Põhjuseid on erinevaid ning enamasti saab need jaotada kolmeks:

1. Stress.

Üks üllatav põhjus, miks sa iseendalegi teadmata keset ööd hambaid krigistad, on seotud sinu igapäevase eluviisiga. Nimelt selgub, et stress ja ärevus võivad kaasa tuua selle, et öösel kui sa magad, krigistad sa teatud hetkedel ka hambaid. Sellisel juhul on ainsaks lahenduseks stressiallikani jõudmine ja selle eemaldamine, mis pole sugugi lihtne.

2. Probleemid hambumusega.

Võimalik, et sul on oklusioon ehk siis hambumushäire, mis tähendab seda, et lõualuu avanedes ja sulgudes ei puutu hambaread kokku. Kui näo- või lõualihastes toimuvad nende nähtuste tõttu öösel väiksed krambid, tekibki hammaste krigistamine.

3. Mõni muu meditsiiniline seisund.

Hammaste krigistamist võib põhjustada ka näiteks antibiootikumide tarvitamine. Välistatud pole ka see, et sa kannatad uneapnoe all.

Allikas: sleep.org